Balul bobocilor

Balul Bobocilor - 2017

Toamna se numără bobocii, iar Şcoala Postliceală Sanitară Suceava nu a făcut excepţie de la această regulă. Joi seară, la restaurantul „Admiral La Cetate” într-o atmosferă destinsă, cele mai frumoase fete au apărut în faţa colegilor şi dascălilor şi şi-au etalat nu doar calităţile fizice, ci şi cunoştinţele generale.

Organizatorii ediţiei din acest an au fost elevii anilor terminali specializare a AMG și AMF ce au ales ca tema FreeStyle.

Probele susţinute au fost de prezentare, acolo unde fiecare concurentă va încerca într-un timp scurt să facă cea mai frumoasă şi interesantă descriere, de dans modern, defilare în ţinute de zi şi de seară şi o probă surpriză din partea organizatorilor.

Juriul a fost pus în dificultate, iar la final deliberările au dat şi o câştigătoare. Este vorba de Beatrice Geanina Grosu, noua Miss Boboc 2017, în timp ce Miss Popularitate a fost desemnată Cătălina Ursu.

4

Anul acesta, organizatorii AMG şi AMF au conceput un program din care nu au lipsit cântecele, dansul şi talentul actoricesc demonstrat prin momente artistice inedite.

Pe scenă au întreținut atmosfera interpreta de muzică populară Mihaela Apostol, DJ GRIMM EX şi elevi ai Şcolii Postliceale Sanitare.

Juriul care a desemnat cele mai frumoase fete a fost format din cadre didactice, maiştri instructori, profesori doctori, farmacişti, profesori farmacişti şi directorul unității Gheorghe Şerban.